Decrease font size Default font size Increase font size   

DGM (Dangerous Goods Management);


Tehlikeli Maddeler Yönetimi (DGM); Danışmanlık, Eğitim ve Paketleme konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından oluşan küresel bir ağdır. DGM'nin kurucusu Frank Petillon, tehlikeli maddelerin taşınması konusunda gördüğü karmaşıklığı ve iyileştirme gerekliliklerini fırsata dönüştürme hedefiyle 1988 yılında, Amsterdam'da DGM şirketini kurmuştur. (http://www.dgmsupport.com/index.php/tr/)

   
DGM'nin temelleri, petrol ve doğalgaz araştırması yapan şirketlerin kullandıkları patlayıcı maddelerin lojistiğinde yaşanan sorunlara paketleme ve danışmanlık ile çözüm getirilmesi süreçlerinde atılmıştır. DGM'nin danışmanlık, eğitim ve paketleme hizmetleri; tehlikeli maddelerin, lojistik firmaları tarafından dünyanın en ücra köşelerine kadar ulaştırılabilmesini sağlamaktadır.
DGM, kuruluş yılı olan 1988' den günümüze kendisini eğitim, operasyon ve danışmanlık ile ilgili hizmetlere adamıştır. DGM; tehlikeli maddeler lojistiğinde sadece eğitim, danışmanlık ve paketleme hizmetleri ile yer almaktadır. Kargo acentelerinin faaliyetleri kapsamında yer alan nakliye hizmetlerini sunmamaktadır. DGM'nin GELİŞİM SÜRECİ

DGM, genişleme ve büyüme için “ Franchise “ modelini kullanarak 25 den fazla ülkede DGM markasıyla hizmet vermektedir. Farklı ülkelerde DGM adına faaliyet gösteren bağımsız şirketler, çalışma prensipleri ile kalite ve emniyet standartlarının ağını oluşturmaktadırlar.

DGM ağının ana hedefi; her sınıf ve türdeki tehlikeli maddelerin güvenli bir şekilde üretilmesi, depolanması ve nakledilmesi süreçlerinde azami emniyetin sağlanması amacıyla danışmanlık, eğitim ve paketleme hizmeti sunmaktır.

DGM, tüm faaliyetlerini IATA/ICAO IMO ADR - RID kurallarına göre icra etmektedir.

DGM, adını temsil eden ülkelerde, IATA tarafından akredite edilmiş okullarının kurulmasında öncülük etmesinin yanı sıra, IATA Stratejik Ortağı ve IATA Yayınları Satış Temsilciliği ile birlikte tehlikeli madde gönderilerinin taşıma emniyeti bilincini oluşturma yönünde önemli katkılarda bulunmaktadır.